پرسش مامایی شماره١٨٩٠

سوال:

سلام خانم دکتر خسته نباشید
نوبت من١٨٩٠
من دختر ١٧ ساله هستم از زمانی که پریودم شروع شد یعنی ١٣ سالگیم پریودام نا منظم بود تا سال پیش رفتم دکتر أزمایش غدد و هورمون دادم گفتن مشکلی نداری بعد که سونوگرافی دادم گفتن تنبلی تخمدان دارم یه ورق ال دی مصرف کردم پریود شدم بعد دوباره چهار ماه پریود نشدم بعد مجبور ب مصرف ال دی اورژانسی شدم بعدش پریود شدم یعنی بدون قرص پریود نمیشم میترسم تواینده برأی بارداریم مشکل إیجاد کنه و اینکه أیا با ویتاگنوس قرص های ضد بارداری اورژانسی تداخل داره

پاسخ:

سلام

پریود نامرتب و دیر به دیر از نشانه های تنبلی تخمدان هست.
لازمه تنبلی تخمدان پیگیری شه و با مصرف یک ماهه ال دی نتیجه نمی‌گیرین.

و الزاما ال دی داروی قطعی برای بر طرف شدن مشکل در همه خانم ها نیست و با توجه به وضعیت هر فرد ، نوع دارو متفاوته.

اگر با توجه به آزمایشاتتون پزشک براتون ال دی تجویز کرده باشه ؛ قاعدتا حداقل سه ماه باید این دارو رو مصرف کنید.

و نکته بعدی اینکه مصرف قرص های اورژانسی ضد بارداری هم به خاطر برهم زدن ناگهانی سطح هورمون ها ، باعث اختلال در پریود ممکنه بشه.

خیر با هم تداخلی ندارن

پرسش پزشکی شماره١٨٩٠

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست